Pozostałe osoby dramatu

Postaci raczej pozytywne:
Mimi – przyjaciółka od spraw poważnych. Także tych damsko-męskich. Chociaż w zasadzie nie wie, że nią jest.

Zula – przyjaciółka na codzień. Złego słowa powiedzieć nie mogę. Chociaż miewa zbyt szalone pomysły.

Bułeczka (także jako Buła) – przyjaciółka na specjalne okazje. Świr nieopanowany, najlepsza kompanka na złe dni.

Pan Kolega – zgodnie z mianem kolega, w kwestii zaufania prawie że przyjaciel. Fontanna pozytywnej energii. Możliwe, że łączy nas przyszywana relacja „bratersko-siostrzana”, chociaż przez pewien czas miałam przypuszczenia czy nawet obawy, że to może być coś więcej.

Ciekawy Człowiek (w skrócie CC) – ciekawy człowiek, który imponuje, chociaż mieszka daleko.

Postaci raczej negatywne:

Siksa – zgodnie z mianem siksa. Wytwarza złudną atmosferkę przy pomocy sztucznej ciekawej osobowości. W pewnym momence na szczęście odsunięta do kąta. Mianem siksy zazwyczaj określałam wszystkie babsztyle krążące wokół Księcia, chociaż na to miano zasługuje także…

Ania – żona Archiego. Poślubiona ledwo po kilku miesiącach znajomości, co jest minimum podejrzane. W dodatku to dziewczyna bardzo przeciętnej urody… A będzie jeszcze przeciętniejsza, kiedy już urodzi, bo Archie oczywiście nie omieszkał dopełnić małżeńskiego obowiązku.

Koleżanka – zgodnie z mianem początkowo brana za koleżankę Księcia. Później niestety się okazało, że zbyt bliską. Teraz zapewne zastanawia się, jak by tu wrócić do figury sprzed ciąży, chociaż nie oszukujmy się – piękna to ona nigdy nie była.

Pani Rozczochrana Kaprawooka, po mężu Kociooka – brzydkie czupiradło, które schwytało w małżeńskie sieci więcej, niźli powinno. Tak, jej główną przewiną jest „zaobrączkowanie” Kociookiego, który jednak kręcił mnie… i kręci nadal w sumie.

Postaci nieokreślone:

Książę – zgodnie z mianem prawie Książę z Bajki, ten jedyny, wymarzony i (początkowo) ciężko dostępny. I w sumie od jakiegoś czasu zauważałam, że z księciem z bajki miał niezbyt dużo wspólnego. Ale i tak przez całe 3 lata był tym naj.  Tylko głupi był, poszedł na całość z mało urodziwą Koleżanką i teraz pewnie zajmuje się głównie praniem pieluch.

Archie – „niedźwiadek” – bo przypominał mi czasem dużą przytulankę. Miły, ciekawy, do pewnego momentu odległy pod względem miejsca zamieszkania. Mogłby mi zawrócić w głowie, gdyby tylko chciał, no ale… chyba nie chciał, skoro znalazł sobie żonkę, którą rychło zbrzuchacił.

Czarnulek – wiele lat sądziłam, że to urocza i pogodna bestia. Jak się okazało niedawno, pod pozytywną maską kryły się złe motywy. Mimo to źle znoszę jego tzw. stabilizację życiową.

Szpila (także jako Pan Szpila) – kiedyś powiedziałabym: dziarski, pozytywny człowiek i wartościowy znajomy. Teraz stwierdziłabym, że to jednak człowiek, który nie potrafi panować nad swoim życiem i słuchać dobrych rad.

Kociooki – posiadacz zmysłowego, pięknego ciała i niezgorszej duszyczki, chociaż czasem się przyłapuję na tym, że ciało lepsze. Aktualnie staram się o nim zapomnieć. Słabo mi to idzie.

Miss, po mężu Czarnulkowa – od niedawna żona Czarnulka. Niegdyś uważałam ją za dziwną, nieciekawą i zupełnie niepasującą do niego kobietę. Gdy poznałam, jaki on jest naprawdę, zaczęłam jej troszkę żałować. Ale tylko troszkę. Bądź co bądź ta pinda usidliła jednego z mężczyzn, których kiedyś pragnęłam.

Pati – ex-przyjaciółka. Była fajna, chociaż zawsze poświęcała zbyt dużo czasu na pierdoły. Finalnie okazała się być łatwą do „urobienia” przez innych, nieszczerą i cholernie niedojrzałą osobą. Obecnie z radością nią gardzę.

Trzeci plan i epizodyści:

Mareczek – znajomy z dawnych czasów, niegdyś obiekt westchnień. Nadal budzi zazdrość.

Sindbad – były obiekt westchnień. Olany w podzięce za olanie.

D. – koleżanka z dawnych lat, wciąż w kontakcie.

Ala – kiedyś uważałam ją za miłe dziewczątko wepchnięte w niewłaściwą relację. Teraz widzę, że jest jednak trochę… dziwna? Zresztą, trudno nie być dziwnym, skoro przyjaźni się z Patunią.

Muszka – przyjaciółka Mimi.

Dzidka – przyjaciółka Pati. Inteligentna osoba, której zdecydowanie warto czasem posłuchać. Aż dziw bierze, jak ktoś tak mądry może przyjaźnić się z głupkiem pokroju Patuni. I trochę się boję, że „z jakim przystajesz…”.

Aldous – taka tam koleżanka. Mądra, ale są rzeczy, które nas mocno dzielą.

Czarna (nie mylić z Czarnulkiem) – koleżanka. W kilku sytuacjach okazała się być wobec mnie bardziej fair niż tak zwani prawdziwi koledzy, aczkolwiek ostatnio mam dziwne przeczucie, że coś może być nie tak.

Magda – przyjaciółka Buły. Ale jest ok.

Joanna vel Tadzik – koleżanka od stosunkowo niedawna, ale wydaje się, że całkiem dobra. Może dlatego, że trochę w życiu przeszła i wie, że pewne rzeczy należy traktować poważnie. Chociaż ostatnio mocno przyjaźni się z pewną mało odpowiedzialną osobą i obawiam się, czy przez to nie przerąbie najważniejszych spraw.

Epizodyści negatywni:

Dusia – mały, lizusowaty, mdlący aniołeczek z plastikową aureolką. Mistrzyni świada we włażeniu innym w tyłek.

Nika – przyjaciółka Mimi. Chorągiewka. Zawsze tańczy, jak jej inni (silniejsi?) zagrają.

Malutka – niegdyś sąsiadka Archiego. Straszna gówniara. Członkini kółeczka wzajemnej adoracji.

Diabliczka – tytułująca się przyjaciółką Mimi. Mimo wieku straszna gówniara. Kolejna z kółka wzajemnego wazeliniarstwa.

Ewka Krzywy Dziób – „wielka przyjaciółeczka” Malutkiej i Diabliczki, podobnie jak ta ostatnia tytułuje się przyjaciółką Mimi. I podobnie jak jej „siostrzyczki”, jest straszną gówniarą oraz członkinią ich lizusowskiego kręgu.

Balena – tłusta, stara metresa uwieszona jeszcze do niedawna przy Archie’m. Przeszła u mnie z osób wybitnie negatywnych do epizodów głównie za to, że łaskawie dała mu wreszcie spokój.

Zmutowana Szczurzyca – podobna do wieszaka szkarada. Pomieszkiwała ze Szpilą jako jego dziewczyna, chociaż z wyglądu bardziej jest podobna do nieletniego faceta. Taki żywy dowód na to, że Szpila miał ciężką wadę wzroku. Wszystko w czasie przeszłym i w dziale epizodów, bo go zostawiła. Albo on ją, tego nie wiem. W każdym bądź razie odczepiła się od niego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: