Od niechcenia

Tak. Bo Polskę opanował atak przedwczesnej zimy, a niskie temperatury, hulający wicher oraz deszcz ze śniegiem zaczynają mnie skutecznie pozbawiać energii.

Planowałam wyjście na piwo z Zulką i Aśką. Nie wyszło. Tadzik nie dotarła z powodu takiej a nie innej pogody, zaś Zulka ze swoją słabą odpornością unika niepotrzebnego wychodzenia, gdy temperatura wynosi mniej niż 8 stopni Celsjusza. Trochę szkoda, chociaż i mi wychodzić się nie chciało, bo ostatnio mam wielką potrzebę napicia się w dobrym towarzystwie.

A swoją drogą – nie przedstawiłam jeszcze Asi zwanej inaczej Tadzikiem. Razem z Zulą zapoznałyśmy nową koleżankę i wygląda na to, że nasza znajomość może się utrzymać, bo wygląda na całkiem porządną dziewczynę. Tak, wcielam w życie moją politykę szukania sobie nowych, lepszych modeli kolegów i znajomych. I politykę wysprzątywania ze swojego życia nieszczerej Pati. Kilka dni temu (zresztą utwierdzona w słuszności tego działania przez Tadzia) wysprzątałam – nie bez satysfakcji – niemal wszystkie sms-y od niej i do niej, które dotychczas mimo niekiedy i dwóch lat od wysłania przechowywałam na komórce. Bo od przyjaciółki, bla bla bla… Teraz są już bezwartościowe, biorąc pod uwagę, jak nasza przyjaźń się skończyła i przez co. Tyle było pięknych słówek i co? I gówno, bo puste słowa dokładnie tyle znaczą.

Wspólne zdjęcia, o ile nie zaplątał się na nich ktoś inny, kto póki co jest mi w jakimś stopniu drogi, wylądowały w osobnych folderach. Bo żal mi kasować, a jakoś ukryć przed moim wzrokiem to trzeba. Może kiedyś będę się z tego śmiać. Z tego albo z Pati, jeśli zgodnie z moimi przewidywaniami inni się na niej poznają i odwrócą się od niej. Ale teraz jeszcze nie.

Jedna odpowiedź to “Od niechcenia”

  1. Where’s global warming when you need one? 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: